انگلستان
مردم انگلستان از بزرگترين مصرف كنندگان چاي در جهان هستند . براي دم كردن چاي در اين كشور معمولا از قوري هاي نقره اي يا چيني استفاده مي شود . پس از آنكه آب جوش آمد ، قوري را بوسيله آبي كه جوش آمده گرم مي كنند و چاي در قوري ريخته و آنگاه به قدر كافي آب روي آن مي ريزند و پنج دقيقه صبر مي كنند تا دم بكشد. معمولا موقع صرف چاي از شير و كرم هم استفاده مي كنند . در بعضي از شهرهاي انگلستان ، چاي خالص با ليموي تازه مي نوشند.
 
نيوزلند
طريق طبخ چاي در نيوزلند همانند انگلستان است و در حدود 80 درصد از مردم در حدود هفت فنجان در روز مصرف مي كنند.
 
استراليا
پررنگ ترين فنجانهاي چاي را دامداران استراليا مصرف مي كنند. طرز تهيه هم مانند انگلستان است.
 
هلند
مردم هلند پس از آنكه چاي را در قوري ريختند زير سرپوشي قرار مي دهند تا دم بكشد و كافه هاي مخصوص در آن كشور وجود دارد كه فقط چاي سرو مي كند.
 
آمريكا
در آمريكا چاي را به طريق مختلف مي نوشند و علاقه خاصي به نوشيدن چاي با يخ دارند يعني ريزند يک فنجان چاي را در يک ليوان پر از يخ مي ريزند و قطعه هاي ليموي تازه را در آن مي ريزند.
 
كانادا
چاي را معمولا در قوري دم مي كنند.
 
روسيه
چاي را بوسيله سماورهاي نقره اي و ورشويي و همچنين در قوري چيني تهيه و طبخ مي كنند و برخلاف ساير ممالك چاي را در استكانهاي بزرگ مي نوشند و اغلب از مربا استفاده مي كنند.
 
چين
چيني ها هيچ وقت چاي را در قوري دم نمي كنند . بلكه قبل از آنكه آب جوش بيايد چاي را در فنجانهاي بي دسته ريخته و آب گرم روي آن مي ريزند و در آن را با درپوش مي پوشانند. همين كه دم كشيد بدون شير و شكر مي نوشند اگر كسي فنجان چاي را دفعتا بياشامد او را شخصي بي تربيت مي دانند. بايد قبل از آشاميدن چاي به طور مودبانه اي روي خود را برگرداند و به طرف هر يك از حاضرين تعارف كند.
 
ژاپن
در ژاپن چاي را مقدس مي دانند و نام آن را هميشه با احترام ادا مي كنند( اوچا يا حضرت چاي) و قبل از اينكه بنوشند به مردگان و نياكان خود تعارف مي كنند.
 
هندوستان
در كشور هند كه يكي از عمده ترين كشورهاي توليد كننده چاي است به استثناي يكي دو شهر ، به طور كلي چاي را با شير و آب و شكر يك جا مخلوط كرده و مي جوشانند. در مناطق چايكاري ، معمول است كه چاي خالص را با نمك و فلفل مصرف مي كنند و عقيده دارند چاي با نمك توليد انرژي بيشتري مي كند . چاي بدون هل در هندوستان به ندرت مصرف مي شود.
نظرسنجی
به نظر شما کیفیت سایت چگونه است؟


آمار سایت
تعداد کل بازدید کنندگان:26735
تعداد بازدید کنندگان امروز:8
تعداد بازدید کنندگان ماه جاری:218
تعداد بازدید کنندگان سال جاری:338

عضویت در خبرنامه
جهت عضویت در خبرنامه آدرس ایمیل خود را وارد نمائید
 
برو به سمت بالا